
Han er ny styreleder i HR Norge
På årsmøtet til HR Norge torsdag ettermiddag ble Olav Hypher, direktør for organisasjon og bærekraft i NRK, valgt til ny styreleder i HR Norge.
– Med Olav ved styreroret er jeg trygg på at HR Norge vil utvikle seg til det beste for våre medlemmer, sier daglig leder, Even Bolstad.
Hypher har de siste fire årene sittet i styret til HR Norge. Han tar over styrelederrollen etter Helle Øverbye, direktør for mennesker og teknologi i Innovasjon Norge.
- Jeg ser veldig frem til å ta fatt på oppgaven som ny styreleder i HR Norge. Virksomheter over hele landet står overfor en periode preget av svært høy usikkerhet og endring - men også av muligheter og nyskaping. Jeg mener HR Norge med sin faglighet og evne til å bygge sterke nettverk aldri har vært viktigere - som støttespiller for medlemmene våre og som en viktig stemme i norsk arbeidsliv, sier Hypher.
Han har de siste fem årene vært direktør for organisasjon og bærekraft i NRK, og kom fra stillingen som HR Direktør i Statkraft, hvor han hadde ulike lederstillinger gjennom ti år. Han er utdannet cand.mag. fra Universitetet i Oslo og har en mastergrad i ledelse fra Handelshøyskolen BI.
Hypher har vært en sentral drivkraft i NRKs arbeid med å utvikle en mer bærekraftig og fremtidsrettet organisasjon, og han beskrives som en leder med stor forståelse for NRKs samfunnsoppdrag og en sterk drivkraft for å utvikle organisasjonen i takt med samfunnets behov.
- Olav har en lang og bred erfaring innen HR. Jeg er veldig glad for at han har takket ja til å lede styrearbeidet vårt de neste årene. I en tid med stor usikkerhet og endring rundt oss, som også vil påvirke våre medlemmer, trenger vi en erfaren styreleder. Olav vet hva som er viktig for våre medlemmer, og hvordan vi best kan møte disse behovene, både i dag og for fremtiden, sier Bolstad.